System rolet nadstawnych SKB Styroterm to wysoko zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które powstało z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. Produkt ten może być stosowany zarówno w nowo wznoszonych obiektach jak również podczas modernizacji budynków już istniejących podczas wymiany stolarki okiennej. Podobnie jak w przypadku systemu Opoterm, montaż rolety polega na bezpośrednim osadzeniu skrzynki na ramie okiennej za pomocą odpowiednio dobranego profilu adaptacyjnego. W ofercie firmy Aluprof dostępnych jest kilka wariantów, które są dopasowane do 90% profili dostępnych na rynku. System SKB Styroterm został zaprojektowany do całkowitej zabudowy w ociepleniu, dzięki czemu skrzynka pozostaje niezauważalnym elementem fasady budynku.
Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.
Głównym elementem tego produktu jest skrzynka, która została wykonana ze specjalnie zaprojektowanego na życzenie firmy Aluprof materiału, charakteryzującego się bardzo dobrymi właściwościami termicznymi. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach: 260 x 260mm oraz 300 x 300mm. Zaletą tego produktu jest także możliwość wyboru sposobu rewizji od wewnątrz bądź od zewnątrz pomieszczenia, co jest niezwykle istotne w przypadku usług serwisowych. Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia zastosowanie w skrzynce mechanizmu żaluzji fasadowych. Dzięki temu można estetycznie zestawić na tej samej elewacji rolety zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe, zapewniając jednorodny wygląd elewacji budynku. Pancerz rolety może być wykonany z profili wypełnionych pianką oraz profili tworzywowych. Rolety w systemie STYROTERM mogą być wyposażone w moskitierę zabudowaną w skrzynce. Jej montaż dzięki technologii „click” jest bardzo szybki i łatwy.
Rolety w systemie SKB Styroterm stanowią niezwykle wszechstronne rozwiązanie. W porze zimowej bowiem znaczenie ograniczają straty ciepła przez okna i drzwi, podczas gdy latem doskonale zabezpieczają pomieszczenia przed przegrzewaniem latem. Po pozwala na znaczne oszczędności, nawet do 30% w skali roku. Co więcej, dzięki integracji z moskitierą stanowią barierę, która zabezpiecza wnętrze domu przed obecnością dokuczliwych owadów
System podtynkowy SP-E przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich montażu jeszcze na etapie projektowania budynku, co powala na efektywniejsze wykorzystanie ich walorów funkcjonalnych. System SP-E zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część.
Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.
Skrzynka roletowa wykonana jest profilowanej blachy aluminiowej, a jej czoło stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Elementy konstrukcyjne czyli pokrywa rewizyjna (która posiada większą niż w systemie SP szerokość), prowadnice oraz listwa dolna mogą być dopasowane kolorystycznie do stolarki okiennej. Podobnie jak w przypadku systemów adaptacyjnych, kurtynę rolety mogą stanowić profile wypełnione pianką poliuretanową, tworzywowe oraz ekstrudowane. Rolety w systemach podtynkowych mogą być wyposażone w siatkę przeciwinsektową, która zapewnia skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.
Rolety zewnętrzne pełnią bardzo ważną funkcje, jeśli chodzi o komfort użytkowania obiektu. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowią barierę, która skutecznie chroni okna przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Z kolei latem doskonale zabezpieczają przed nadmiernym nasłonecznieniem, jednocześnie ograniczając wykorzystanie urządzeń klimatyzacyjnych. Dodatkowo odpowiednio dobrany system rolet zewnętrznych stanowi skuteczną ochronę przed włamaniem. Zaletą tych produktów jest możliwość zastosowania pracującego niezależnie od rolety systemu Moskito, który zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.